Покрови з тканин та образ хмари у візантійському мистецтві
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.23.2018.216771Ключові слова:
хмара, тканина, покров, намет, ківорій, візантійська іконографія, образ Неба, Боже благословенняАнотація
У візантійському мистецтві іноді можна спостерігати явище, коли хмари зображуються у вигляді тканин, переходять у тканини або просто замінюються їхнім зображенням. Цей іконографічний феномен раніше не привертав уваги дослідників. Мета статті — виявити причини такої заміни та символічну роль цих зображень. Методологія дослідження полягає в застосуванні історичного, іконографічного та семіотичного методів
Посилання
German Konstantinopolskij, svt. patriarh (1995). Skapanije o tserkvi I rassmotenije tainstv. Moscow: Martis, 87. [Іn Russian].
Golubinskij, Е. Е. (1904). Istorija Russkoj Tzerkvi. Moscow: Universitetscaija tipographija [in Russian].
Matveyeva, J. G. (2016). Decorativnije tkani v mozaikakh Ravenni: semantika I kulturno-smislovoj kontekst. Kiev: Dukh i litera [in Russian].
Popova, O. S. (2013). Puti Bizantijskogo iskusstva. Moscow: GAMMA-PRESS [in Russian].
Beekes, R. S. P. (Robert Stephen Paul). (2010). Etymological dictionary of Greek / by Robert Beekes; with the assistance of Lusien van Beek. Vol. 1. Leiden, Boston: Brill [in English / Antient Greek].
Beckwith, J. (1970). Early Christian and Byzantine Art. London: Published by Penguin. Beccles and London [in English].
Grabar, A. (1968). Christian Iconography. A Study of its Origins, The National Gallery of Art, WashingtonD.C.PrincetonN.J.: Princeton University Press [in English].
Lampe, G. W. H., D. D. (1961). A Patristic Greek Lexicon. Oxford: At the Clarendon Press [in English / Antient Greek].
Migne, J. P. ed. (1862). Patrologia curcus completes. Ser. Graeca. Paris, 61 [in Antient Greek / Latin].
Migne, J. P. ed. (1862). Patrologia curcus completes. Ser. Graeca. Paris, 62 [in Antient Greek / Latin].
Walter, O. (1967). Die Mosaiken von Rom vom dritten bis zum vierzehnten Jahrhundert. Leipzig: VEB Verlag E.A. Seemann [in German].
Wessel, K. (1966) Ciborium. Reallexikon zur byzantinischen Kunst / Unter Mitwirkung von Marcel Restle Herausgegeben von Klaus Wessel. Band 1. Stuttgart: Anton Hierseman, 1055–1068 [in German].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.