Музика як один з вихідних чинників становлення режисерського мистецтва Вс. Е. Мейєрхольда
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.22.2018.217014Ключові слова:
режисер, умовний театр, музичне мистецтво, контрапункт, процессуальность, ритм, пауза, акторАнотація
Простежено режисерські експерименти Вс. Е. Мейєрхольда першого періоду творчості. Артикульовано положення, що лягли в основу його режисерського методу, а також пошуки базових режисерських прийомів з відпрацювання принципів умовного театру. Наголошено, що одним з вихідних чинників формування його режисури стає музичне мистецтво.
Посилання
Arhangelskiy, A. (1912–1913). Muzyika i ritm stsenicheskogo deystviya // Maski. – M. – № 6 [in Russian].
Belyiy, A. (1911). Arabeski. – M. : Musaget, 501 [in Russian].
Berkovskiy, N. Ya. (1969). Literatura i teatr : Stati raznyih let. – M. : Iskusstvo, 639 [in Russian].
Bryusov, Val. (1975). Sobr. soch. : v 7 t. – M. : Hudozhestvennaya literatura. – T. 6, 389 [in Russian].
Volkonskiy, S. (1912). Chelovek na stsene. – Spb. : Apollon, 182 [in Russian].
Ivanov, Vyach. (1916). Borozdyi i mezhi Opyita esteticheskie i kriticheskie. – M. : Musaget, 244 [in Russian].
Kugel, A. R. (1922). Utverzhdenie teatra. – L. : Teatr i iskusstvo, 192 [in Russian].
Lotman, Yu. (1970). M. Trudyi po znakovyim sistemam. – Tartu : Tartusskiy universitet, 425 [in Russian].
Lyubov k trem apelsinam : zhurnal doktora Dapertutto. – 1914. – № 1.
Markov, P. A. (1974). O teatre : v 4 t. – M. : Iskusstvo [in Russian].
Meyerhold, V. E. (1968). Stati, pisma, besedyi, rechi : v 2 t. [sost. A. V. Fevralskiy] ; obsch. red. i vstup. statya B. I. Rostotskiy. – M. : Iskusstvo [in Russian].
Orlov, V. N. (1963). Puti i sudbyi. – M ; L. : Sovetskiy pisatel, 668 [in Russian].
Fuks, G. (1911). Revolyutsiya teatra : istoriya Myunhenskogo Hudozhestvennogo teatra. – SPb. : Izd-vo «Gryaduschiy den», 288 [in Russian].
Shah-Azizova, T. K. (1966). Chehov i zapadnoevropeyskaya drama ego vremeni. – M. : Nauka, 151 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.