Історія творчої особистості в контексті доби «Великого терору»
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.20.2017.221388Ключові слова:
Адельгейм, Надемський, Шагайда, Мінін, Довженко, репресії, кінематограф, роль, актор, фільм, біографіяАнотація
У статті розглянуто неформальні автобіографії популярних акторів українського кіно 1920– 1930-х років, досліджено взаємозв’язок окремих фактів їхнього життя і творчості. На прикладі М. Надемського, С. Шагайди, С. Мініна і Т. Адельгейм розкрито характерні риси генерації митців, які стали жертвами репресивної машини СРСР.
Посилання
Вельяминов П. Соучастник / Петр Вельяминов // Искусство кино. — 1993. — №8. — С. 26–37.
Новікова Л. Справа про «контрреволюційну діяльність» актора Миколи Надемського (за матеріалами Державного архіву Одеської області) / Людмила Новікова // Науковий вісник КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого : Зб. наук. праць. — 2015. — Вип. 16. — С. 171–189.
Мартин Т. Імперія національного вирівнювання. Нації і націоналізм у Радянському Союзі (1923–1939 роки) / Тері Мартин. — К. : Критика, 2013. — 640 с.
Новікова Л. «Шкідником, шпигуном і тому подібною наволоччю ніколи не був і не буду». Матеріали і підтексти справи №83968 зі звинувачення С. В. Шагайди з фондів ЦДАГО України / Людмила Новікова // Науковий вісник КНУКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого. — 2016. — №19. — С. 220–236.
Крізь кінооб’єктив часу : спогади ветеранів українського кіно. — К. : Мистецтво, 1970. — 318 с. : іл. (Спогади. Листи. Щоденники).
Мінін С. Листи з блокнота: [спогади] / С. Мінін // Кіно, 1930. — № 15/16 (87/88), [серп.]. — С. 6–9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.