ТВОРЧИЙ ШЛЯХ В. Г. МАГАРА (до 90-річчя з дня заснування Запорізького академічного українського музично-драматичного театру)
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.25.2019.187975Ключові слова:
Запорізький театр ім. В. Г. Магара, організатор театральної справи, режисер В. Г. МагарАнотація
Стаття присвячена 90-річчю Запорізького академічного українського музично-драматичного театру імені В. Г. Магара (колишній — М. О. Щорса) й дослідженню організаційно-творчої діяльності самого В. Магара. Актуальним є спостереження взаємозв’язку плідної праці митця з розквітом театральної справи Запорізького регіону. З’ясовано принцип проходження театру від драмгуртка до розвитку серйозного професійного стаціонарного театру в промисловому регіоні країни.
Посилання
Антоненко О. М. Хорова культура Запорізького краю ХХ — початку ХХІ століть в аспектах музичної регіоналістики: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мистецтвознавства: спец. 26.00.01 «Теорія та історія культури. Київ : НАКККіМ, 2014. 20 с.
Безгін І. Д. Театр і глядач в сучасній соціокультурній реальності / за ред. О. М. Семашка, В. І. Ковтуненка. Київ: НВК «Наука», 2002. 335 с.
Вопросы социологического изучения театра: сб. научных трудов ; под ред. Е. Алексеевой. Ленинград : ЛГИТМиК, 1979. 180 с.
Гайдабура В. М. А що тато робить в театрі? : альбом пам’яті. Київ : Антиквар, 2011. 240 с.
Гайдабура В. М. Запорізький обласний український музично-драматичний театр імені М. О. Щорса. Київ : Мис- тецтво, 1978. 128 с.
Грушкіна С. В. Жанрово-видова специфіка мистецтв Запорізького Приазов’я в культурному просторі регіону (остання третина ХХ — початок ХХІ століття): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мистецтвознав- ства : 26.00.01 «Теорія та історія культури». Київ : ІМФЕ ім. М. Рильського НАН України, 2012.
Довгань Т. Володимир Магар: гра уяви / Український театр. 2009. No 1. С. 2.
Захаревич М. В. Економічні аспекти в театральних колективах / Актуальні проблеми мистецького менеджменту: зб. наук. праць. Київ : «Освіта України», 2013. С. 89–94.
Ігнатьєва Н. Театральна повість на чотири дії з прологом, без антракту та з відкритим фіналом: буклет до 80-річчя Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені В. Г. Магара / за ред. Л. Смиченко. Запоріжжя: Кераміст, 2009. 56 с.
Інтерв’ю в студії медіа-центру Запорізької обласної ради: директор-розпорядник театру ім. В.Г.Магара І.Редь- ко. 2018 12.27. URL: http://www.magara.zp.ua/novini/ item/1485-faktor-dii-iryna-redko
Інтерв’ю заслуженого діяча мистецтв України, Росії В. В. Магара: «Я хотів би, щоб батьку не було соромно за мене». Журнал Danapris Театр. 2012. No 1. С. 4.
Спогади про майстра: «Такі, як Магар, народжуються раз на сто років!». Журнал Danapris Театр. 2008. No1. С. 3–4.
Історія України: Короткий курс / за ред. С. М. Бєлоусо- ва, К. Г. Гуслистого, О. П. Оглобліна, М. Н. Петровського, М. І. Супруненка, Ф. О. Ястребова. Київ : Вид-во АН УРСР, 1940.412 с.
Магар В. Г. З любов’ю до людини: розповідь про 30-річний творчий шлях Запорізького українського музично-драматичного театру імені М. О. Щорса. Запоріжжя: Кн.-газ. вид-во, 1961. 64 с.
Матеріали про відрядження театру ім. Щорса до Закарпатської області. Наказ No2006 від 10 листопада 1945 року. Державний архів Запорізької області. Ф. Р-5107. Оп. 1. Спр. 5. С. 5.
Матеріали Міністерства Фінансів УРСР про закінчення довготривалої гастрольної діяльності театру ім. Щорса. Наказ від 8.08.1946 року. Державний архів Запорізької області. Ф. Р-5107. Оп. 1. Спр. 15. С. 30.
Сторінки історії: Майстер сценічної правди Гнат Юра про Володимира Магара. Журнал Danapris Театр. 2013. No 1. С. 14.
Ягніч Ю., Теренюк П. Про Володимира Магара: творчий шлях. Дніпропетровськ : Кн. вид-во, 1961. 79 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Марія Міщенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.