КІНОАЛЬБОМ «УКРАЇНСЬКІ ПІСНІ НА ЕКРАНІ» (1936) ЯК ПІДҐРУНТЯ СУЧАСНОГО КЛІПУ НА УКРАЇНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.25.2019.188205Ключові слова:
Іван Кавалерідзе, режисерська лабораторія (бригада), Київська кінофабрика, кліп, протокліп, музично-екранні формиАнотація
У статті переосмислено результати діяльності бригади молодих митців під керівництвом відомого українського діяча Івана Кавалерідзе у період 1935–1936 рр. Намагаючись максимально повно відтворити хронологію подій під час виробництва «Українських пісень на екрані», авторка переосмислює складові кіноальманаху як повноцінні протокліпи.
Посилання
«Пісні України» закінчено. За більшовицький фільм. 1936. No 27 (144).
Безручко О. Режисерська лабораторія (бригада) І. П. Кавалерідзе: маловідомі сторінки історії. Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Київ, 2013. Вип. 12. С. 232–248.
Безручко О. В. Вітчизняна кіношкола. Режисери-педагоги: навчальний посібник для студентів гуманітарних фа- культетів вищих навчальних закладів. Київ : КиМУ, 2010. Т.1. 305 с.
Довгополов М. Кино советской Украины. Комсомольская правда. 1935. No 208 (3203).
Зіневич С., Капельгородська Н. Іван Кавалерідзе. Київ : Мистецтво, 1971. 180 с.
Иван Кавалеридзе : сб. ст. и воспоминаний / сост и при- меч. Е. С. Глущенко. Київ : Мистецтво, 1988. 179 с.
Кавалеридзе И. Прокаженный Иван. Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика / упорядник: С. Мензелевський. Київ : Національний Центр Олексан- дра Довженка, 2017. 688 с.
Каневський Б. Екранізуємо українські народні пісні (порядком обговорення). Радянське кіно. 1935. No 5. С. 14– 16.
Капельгородська Н., Синько О., Скляренко Г., Барабан Л., Шлапак Ю. Іван Кавалерідзе: життя і творчість. Київ : Кий, 2007. 335 с.
Кучвальський В. Досвід, який треба продовжувати. За більшовицький фільм. 1936. No 27 (144).
Медіаосвіта та медіаграмотність: підручник / ред.-упор. В. Ф. Іванов, О. В. Волошенюк ; за науковою редакцією В. В. Різуна. Київ : Центр Вільної Преси, 2013. 352 с.
МензелевськийС.Кіноопера та інші збочення сталінського режиму. Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика / упорядник: С. Мензелевський. Київ : Національний Центр Олександра Довженка, 2017. 688 с.
Фількевич Г. Музика і кіно: статті, лекції, нариси-спога- ди. Київ : ПП Кльоц А. О., 2014. С. 71–73.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Тетяна Анатоліївна Сидорчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.