«СЦЕНІЧНА МОВА»: ДО ПИТАННЯ НЕОБХІДНОСТІ ОНОВЛЕННЯ МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.25.2019.188347Ключові слова:
тренаж, слово, дія, форма, імпровізація, самостійна роботаАнотація
У статті розглянуто й проаналізовано доцільність активнішого впровадження таких форм роботи, як імпровізаційність (у мовно-голосових тренінгах) та показ самостійних робіт (як з техніки мовлен- ня, так і у роботі з художніми творами для формування фахових навичок зовнішньої та внутрішньої мовленнєвої акторської майстерності).
Посилання
Курбас Л. Філософія театру / Упорядник М. Лабінський. Київ : вид-во Соломії Павличко «Основи», 2001. 917 с.
Станіславський К. С. Робота актора над собою. Київ : Мистецтво, 1953. 670 с.
Саксаганський П. К. Думки про театр. Київ : Мистецтво, 1955. 232 с.
Брук П. Жодних секретів. Думки про акторську майстер- ність і театр. Львів : Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2005. 136 с.
Франко І. Я. Зібрання творів у 50-ти т. / І. Я. Франко. Київ : Наукова думка, 1980. Т. 28. С. 292.
Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел. Київ ; Ірпінь: ВТФ «Пе- рун», 2001, 2004. 1440 с.
Проблеми театральної освіти: Матеріали наукової конференції. Київ : ВВП «КОМПАС», 2003. 18 с.
Шекспір В. Трагедії [пер. з англ. ; передм. і прим Н. М. Торкут]. Харків : Фоліо, 2004. 462 с.
Кобзар Т. Сценічна мова. Техніка мовлення. Черкаси : вид-во Ю. Чабаненко, 2013. 464 с.
Черкашин Р. О. Художнє слово на сцені. Навч. посібник. Київ : Вища школа, 1989. 328 с.
Вороний М. К. Драма і театр. Зб. статей. Київ : Мисте- цтво, 1989. 408 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Тетяна Василівна Кобзар
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.