ФОРМУВАННЯ ТЕХНІКИ МОВЛЕННЯ ЯК УМОВА РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СТУДЕНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.25.2019.188352Ключові слова:
техніка мовлення, фонаційне дихання, чітка дикція, педагогічний голос, комунікативність, мовленнєва діяАнотація
На основі теоретичного аналізу проблеми і досвіду в статті запропоновано умови розвитку мовлен- нєвої майстерності студентів у процесі формування техніки мовлення. Розглянуто елементи техніки мовлення як компоненту професійної діяльності майбутніх педагогів у забезпеченні навчально-виховних завдань.
Посилання
Бабич Н. Д. Основи культури мовлення. Львів : Світ, 1990. 232 с.
Капська А. Й. Педагогіка живого слова: Навч.-метод. по- сіб. Київ : ІЗМН, 1997. 140 с.
Савкова З. В. Искусство оратора. Учебное пособие для вузов. Санкт-Петербург : ИВЭСЭП, Знание, 2007. 248 с.
Станіславський К. Робота актора над собою. Частина 1 та 2 ; пер. Т. Ольховського за ред.Ф. Гаєвського. Київ : Мис- тецтво, 1953. 671 с.
Сценическая речь. Учеб. пособие для сред. театр. и культ.-просвет. учеб. заведений и ин-тов культуры / Под ред. И. П. Козляниновой. Москва : Просвещение, 1976. 336 с.
Филипчук В. С. Спілкування як соціально-педагогічна взаємодія: Навч.-довідк. посібник. Чернівці, 2001. 96 с.
Черкашин Р. О. Художнє слово на сцені: Навч. пособник. Київ : Вища школа. Головне вид-во, 1989. 327 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Раїса Іванівна Короткова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.