Варіативні екранні твори після виходу проєкту «Мозаїка»
DOI:
https://doi.org/10.34026/1997-4264.26.2020.202606Ключові слова:
варіативність, «Мозаїка», віртуальна реальність, інтерактивністьАнотація
Стаття присвячена огляду сучасних варіативних проєктів, серіалу HBO «Мозаїка» та тих, які виходять у 2018 році. Проаналізовано критику проєкту «Мозаїка». Розглянуто, наскільки його поява могла вплинути на інших виробників. Подано огляд творчих та технічних особливостей цих проєктів, розглянуто принципи застосування варіативності. Визначено їх відмінність від інших варіативних проєктів та дано огляд перспектив розвитку подібних творів
Посилання
Constine, J. (2017). HBO launches Soderbergh’s choosethe-order storytelling app and show Mosaic. Retrieved from: https://techcrunch.com/2017/11/08/hbo-mosaic/
Colburn, R. (2017). Is the Mosaic app TV’s natural next step or a gimmick too far? Retrieved from: https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2017/nov/13/mosaic-app-tvsteven-soderbegh-natural-next-step-or-a-gimmick-too-far.
Sheffield, R. (2018). ‘Mosaic’: Steven Soderbergh’s HBO Murder Mystery Is a Whole Other Ballgame. Retrieved from: https://www.rollingstone.com/tv/tv-news/mosaicsteven-soderberghs-hbo-murder-mystery-is-a-whole-otherballgame-201424/.
Kang, I. (2017). We Don’t Need an App for That. Retrieved from http://www.slate.com/articles/technology/technology/2017/11/mosaic_from_steven_soderbergh_is_a_noble_failure.html.
Kanivets, І. (2018). Variable cinema: Directing of screen works with changeable storyline. Kyiv, Ukraine: Oleg Filuk [in Ukrainian].
Seitz, M. Z. (2017). Steven Soderbergh on Filmmaking, the Weinstein Scandal, and Why You Shouldn’t Call Mosaic a Video Game. Retrieved from: http://www.vulture.com/2017/11/steven-soderbergh-interview-mosaic.html.
HBO TV Show Ratings. (2018). Retrieved from: https://tvseriesfinale.com/tv-show/hbo-tv-show-ratings-33447/.
UNLTD and Made with Unity Partner for Virtual Reality Interactive Experience, TRINITY. (2018). Retrieved from: https://www.newswire.ca/news-releases/unltd-and-madewith-unity-partner-for-virtual-reality-interactive-experiencetrinity-679271513.html.
Silver, C. (2017). UNLTD Debuts Virtual Reality SciFi TV Series ‘Trinity’ Trailer At SXSW. Retrieved from: https://www.forbes.com/sites/curtissilver/2017/03/14/unltd-debuts-virtual-reality-sci-fi-tv-series-trinity-trailer-atsxsw/#4ab7b3e6324c.
Low, C. (2018). Samsung is making six TV series just for VR. Retrieved from: https://www.engadget.com/2018/04/23/samsung-pilot-season-six-vr-tv-series/#/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, подають наукові статті для публікації у «Науковому Віснику» на таких умовах:
а) Автори, подаючи наукові статті для публікації, надають збірнику «Науковий Вісник» право першої публікації (за ліцензією Creative Commons Attribution). Це дає змогу іншим ділитися роботою з підтвердженням авторства роботи та первинної публікації в цьому збірнику. Водночас за авторами зберігаються в повному обсязі авторські права, що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р.;
б) Автори мають право укладати додаткові окремі угоди на договірній основі стосовно невиключного поширення опублікованої версії Збірника (публікації в книжці, інституційному сховищі тощо), з підтвердженням початкової публікації в цьому виданні;
в) Автори також мають право розмістити свої праці в мережі Інтернет (на їх веб-сайті чи в іниституційних сховищах) до подання чи під час подання праць на розгляд редакційної ради Збірника.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
За авторами збірника наукових праць «Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого» / «Naukovij vìsnik Kiïvskogo nacìonalnogo unìversitetu teatru, kìno ì telebačennâ ìm. Ì.K. Karpenka-Karogo» зберігається авторське право що підтверджується Законом України про авторське право і суміжні права за № 3702-ХІІ від 23.12.1993 р. (остання поточна редакція 14.10.2020). За ліцензійними умовами надається право також і редакції збірника публікувати оригінальні наукові статті, що містять нові наукові дослідження й не публікувалися в інших виданнях.
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі. Автор зберігає авторські права і права на публікацію без обмежень.
Погляди авторів публікацій можуть не збігатися з поглядами редакції. За достовірність фактів, дат, прізвищ тощо відповідальність несуть автори.